Static Web (1.1.0-beta1) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Off
it: Spento

en: Domain
it: Dominio

en: Table
it: Tabella

en: Authored on
it: Creato il

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Changed
it: Modificato

en: Add Page
it: Aggiungi pagina

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Alert
it: Avviso

en: Paragraphs
it: Paragrafi
