Static Web (1.1.0-beta2) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Email
th: อีเมล

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Domain
th: โดเมน

en: Table
th: ตาราง

en: Banner
th: ตราสินค้า

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Alert
th: แจ้งเตือน
