Station (8.x-2.1-beta1) - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: On
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Artist
cs: Umělec

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Time increment
cs: Časový přírůstek

en: 15 Minutes
cs: 15 minut

en: 1 Hour
cs: 1 hodina

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Start
cs: Začátek

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Track
cs: Sledovat

en: Schedules
cs: Plány

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.

en: @entity using @field_name
cs: @entity používající @field_name
