Station (8.x-2.1-beta1) - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Time increment
cy: Cynyddiad Amser

en: Time
cy: Amser

en: View
cy: Gweld

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Start
cy: Dechrau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Track
cy: Dilyn

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
