Station (8.x-2.1-beta1) - en to da translation catalogue (35 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: On
da: Tilsluttet

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Artist
da: Kunstner

en: Schedule
da: Planlægning

en: Time increment
da: Tidsforøgelse

en: 1 Hour
da: 1 Time

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Track
da: Følg

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Finish
da: Afslut

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Asc
da: Stigende

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.

en: @entity using @field_name
da: @entity som bruger @field_name
