Station (8.x-2.1-beta1) - en to hu translation catalogue (51 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: On
hu: Be

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Station
hu: Adó

en: Artist
hu: Alkotó

en: Playlist
hu: Lejátszási lista

en: View all playlists
hu: Összes lejátszási lista megjelenítése

en: Add new playlist
hu: Új lejátszási lista hozzáadása

en: View program
hu: Program megjelenítése

en: Program
hu: Műsor

en: A radio program that you can schedule.
hu: Egy műsor, amely betervezhető a műsorrendbe.

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Time increment
hu: Idő növelése

en: 15 Minutes
hu: 15 perc

en: 30 Minutes
hu: 30 perc

en: 1 Hour
hu: 1 óra

en: Time
hu: Idő

en: View
hu: Megtekintés

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Authored by
hu: Szerző

en: Desc
hu: Csökk

en: Start
hu: Kezdete

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Track
hu: Követés

en: Schedules
hu: Ütemezések

en: Add schedule
hu: Időzítés hozzáadása

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: 1 Minute
hu: 1 perc

en: 5 Minutes
hu: 5 perc

en: Offset
hu: Eltolás

en: Finish
hu: Befejezés

en: Nobody
hu: Senki

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: @entity using @field_name
hu: @entity @field_name -t használ
