Station (8.x-2.1-beta1) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: On
ru: Вкл

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Station
ru: Станция

en: Album
ru: Альбом

en: Artist
ru: Исполнитель

en: Playlist
ru: Плейлист

en: Add new playlist
ru: Добавить новый плейлист

en: Program
ru: Программа

en: Station Playlist
ru: Плейлист Станции

en: Schedule
ru: Расписание

en: Time increment
ru: Увеличить

en: 15 Minutes
ru: 15 минут

en: 30 Minutes
ru: 30 минут

en: 1 Hour
ru: 1 час

en: Time
ru: Время

en: View
ru: Просмотр

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Start
ru: Начало

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Track
ru: Активность

en: Schedules
ru: Расписание

en: Add schedule
ru: Добавить расписание

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: 1 Minute
ru: 1 минута

en: 5 Minutes
ru: 5 минут

en: Offset
ru: Пропустить

en: Finish
ru: Готово

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: The username of the content author.
ru: Имя пользователя автора содержимого.

en: @entity using @field_name
ru: @entity использует @field_name

en: @entity revision using @field_name
ru: Ревизия @entity использующая @field_name
