Station (8.x-2.1-beta1) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: On
tr: Açık

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Album
tr: Albüm

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Time increment
tr: Zaman artırımı

en: 15 Minutes
tr: 15 Dakika

en: 30 Minutes
tr: 30 Dakika

en: 1 Hour
tr: 1 Saat

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Authored by
tr: Yazan

en: Desc
tr: Azalan

en: Start
tr: Başlangıç

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Track
tr: Takip

en: Schedules
tr: Zamanlamalar

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Finish
tr: Bitir

en: Nobody
tr: Hiç kimse

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: The username of the content author.
tr: Gönderinin yazarının adı

en: @entity using @field_name
tr: @field_name kullanan @entity
