Station (8.x-2.1-beta1) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: Page
am: ገጽ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
