Station (8.x-2.1-beta1) - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: List
el: Λίστα

en: Description
el: Περιγραφή

en: On
el: Ανοικτό

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Desc
el: Φθί

en: Start
el: Αρχή

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Track
el: Ανίχνευση

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Asc
el: Αύξ

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: @entity using @field_name
el: @entity που χρησιμοποιεί @field_name
