Station (8.x-2.1-beta1) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: On
fa: روشن

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Album
fa: آلبوم

en: Artist
fa: هنرمند

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Start
fa: شروع

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Track
fa: پیگیری

en: Schedules
fa: زمان‌بندی‌ها

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Finish
fa: پایان

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: The username of the content author.
fa: نام کاربری نویسنده محتوا.
