Station (8.x-2.1-beta1) - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: On
hi: चालू

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Album
hi: एल्बम

en: Artist
hi: कलाकार

en: Time increment
hi: समय वृद्धि

en: 1 Hour
hi: 1 घंटा

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Start
hi: शुरू

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Track
hi: पथ

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: UUID
hi: युयुआइङी
