Station (8.x-2.1-beta1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Artist
id: Artis

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Start
id: Mulai

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Track
id: Telusuri

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Finish
id: Selesai

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.

en: @entity using @field_name
id: @entity menggunakan @field_name
