Station (8.x-2.1-beta1) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: On
ja: オン

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Album
ja: アルバム

en: Artist
ja: アーティスト

en: Playlist
ja: プレイリスト

en: View all playlists
ja: すべてのプレイリストを表示

en: Add new playlist
ja: プレイリストを追加

en: Schedule
ja: スケジュール

en: Time increment
ja: 時間の増分

en: 15 Minutes
ja: 15分

en: 30 Minutes
ja: 30分

en: 1 Hour
ja: 1時間

en: Time
ja: 時間

en: View
ja: ビュー

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Desc
ja: 降順

en: Start
ja: 開始

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Track
ja: 履歴

en: Schedules
ja: 予定

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: 1 Minute
ja: 1分

en: 5 Minutes
ja: 5分

en: Offset
ja: オフセット

en: Finish
ja: 終了

en: Nobody
ja: 誰もいない

en: 2 Hours
ja: 2時間

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The username of the content author.
ja: コンテンツ投稿者のユーザー名。

en: @entity using @field_name
ja: @field_name を使用している @entity
