Station (8.x-2.1-beta1) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: On
nl: Aan

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Artist
nl: Artiest

en: Playlist
nl: Afspeellijst

en: Add new playlist
nl: Nieuwe afspeellijst toevoegen

en: Schedule
nl: Inplannen

en: 1 Hour
nl: 1 Uur

en: Time
nl: Tijd

en: View
nl: Weergeven

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Start
nl: Begin

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Track
nl: Opvolgen

en: Schedules
nl: Planning

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: Finish
nl: Voltooien

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Asc
nl: Oplopend

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: @entity using @field_name
nl: @entity gebruikt @field_name
