Station (8.x-2.1-beta1) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Time increment
ro: Incrementare timp

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afișează

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Track
ro: Urmăreşte

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The username of the content author.
ro: Numele de utilizator al autorului conținutului.

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name
