Station (8.x-2.1-beta1) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: On
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Station
uk: Станція

en: Album
uk: Альбом

en: Artist
uk: Виконавець

en: Playlist
uk: Список відтворення

en: Add new playlist
uk: Додати новий список відтворення

en: Program
uk: Програма

en: Station Playlist
uk: Список відтворення станції

en: Schedule
uk: Розклад

en: Time increment
uk: Збільшити

en: 15 Minutes
uk: 15 хвилин

en: 30 Minutes
uk: 30 хвилин

en: 1 Hour
uk: 1 год.

en: Time
uk: Час

en: Station Schedule
uk: Розклад станції

en: View
uk: Перегляд

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Start
uk: Початок

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Track
uk: Відстежити

en: Schedules
uk: Розклади

en: Add schedule
uk: Додати розклад

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: 1 Minute
uk: 1 хвилина

en: 5 Minutes
uk: 5 хвилин

en: Offset
uk: Зміщення

en: Finish
uk: Завершити

en: Nobody
uk: Ніхто

en: 2 Hours
uk: 2 години

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: @entity using @field_name
uk: Сутність @entity використовує поле @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name field set to the @label.
uk: Пов'язати кожну сутність @entity з полем @field_name, налаштованим на @label.

en: @entity revision using @field_name
uk: Редакція сутності @entity з використанням поля @field_name

en: Relate each @entity revision with a @field_name field set to the @label.
uk: Пов'язати кожну редакцію сутності @entity з полем @field_name, налаштованим на @label.
