Statistics (1.0.0) - en to ar translation catalogue (33 entries)

en: Disabled
ar: معطل

en: never
ar: أبدا

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Goal
ar: هدف

en: How many content items to display in "day" list.
ar: عدد العناصر التي ستعرض في قائمة "اليوم".

en: Number of day's top views to display
ar: عدد أشهر ما عرض اليوم

en: Number of all time views to display
ar: عدد أشهر ما عرض في عمر الموقع

en: Number of most recent views to display
ar: عدد أحدث ما عرض

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Number of views
ar: عدد مرات العرض

en: About
ar: حول

en: Steps
ar: خطوات

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Total views
ar: مجموع المشاهدات

en: Views today
ar: مشاهدة اليوم

en: Content viewing counter settings
ar: إعدادات عداد عرض المحتوى

en: Count content views
ar: عدد مرات عرض المحتوى

en: Increment a counter each time content is viewed.
ar: عد كل مرة يعرض فيها المحتوى.

en: Popular content
ar: المحتوى المشهور

en: How many content items to display in "all time" list.
ar: عدد العناصر التي ستعرض في قائمة "في عمر الموقع".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ar: عدد العناصر التي ستعرض في قائمة "المعروض حديثا".

en: Today's:
ar: اليوم:

en: All time:
ar: في عمر الموقع:

en: Last viewed:
ar: آخر ما عرض:

en: Content statistics
ar: احصائيات المحتوى

en: The number of visitors who have read the node.
ar: عدد مرات قراءة المشاركة.

en: The number of visitors who have read the node today.
ar: عدد مرات قراءة المشاركة اليوم.

en: Last view
ar: آخر مشاهدة

en: The date on which a visitor last read the node.
ar: تاريخ آخر قراءة للمشاركة.

en: Displaying popular content
ar: عرض المحتوى الأكثر شعبية

en: Page view counter
ar: عداد الصفحات المعروضة

en: Administer statistics
ar: إدارة الإحصاءات

en: View content hits
ar: عرض طلبات المحتوى
