Statistics (1.0.0) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: never
ro: nicioadă

en: Statistics
ro: Statistici

en: How many content items to display in "day" list.
ro: Câte elemente să fie afişate în lista "zi".

en: Number of day's top views to display
ro: Numărul de zile la care se afişează cel mai vizitat pe zi

en: Number of all time views to display
ro: Numărul de vizite ale tuturor timpurilor

en: Number of most recent views to display
ro: Numărul afişărilor recente

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Number of views
ro: Numărul de afişări

en: About
ro: Despre

en: Steps
ro: Pași

en: Uses
ro: Foloseşte

en: 1 view | @count views
ro[0]: 1 vizualizare
ro[1]: @count vizualizări

en: Total views
ro: Numărul total de views-uri

en: The total number of times the node has been viewed.
ro: Numărul total de vizualizări ale nodului.

en: Views today
ro: Afişări azi

en: The total number of times the node has been viewed today.
ro: Numărul total de vizualizări ale nodului astăzi.

en: Most recent view
ro: Ultima vizualizare

en: The most recent time the node has been viewed.
ro: Cel mai recent moment când nodul a fost vizualizat.

en: Content viewing counter settings
ro: Configuraţie contor vizualizare conţinut

en: Count content views
ro: Numără vizualizările de conţinut

en: Increment a counter each time content is viewed.
ro: Incrementează un contor de fiecare dată când este vizualizat conţinutul.

en: Popular content
ro: Conţinut popular

en: How many content items to display in "all time" list.
ro: Câte lemente conţinut să fie afişate în lista "all time".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ro: Câte articole să afişez în lista "afişate recent".

en: Today's:
ro: Azi:

en: All time:
ro: De la început:

en: Last viewed:
ro: Ultimele afişate:

en: Content statistics
ro: Statistici de conținut

en: The number of visitors who have read the node.
ro: Numărul vizitatorilor care au citit nodul.

en: The number of visitors who have read the node today.
ro: Numărul vizitatorilor care au citit nodul astăzi.

en: Last view
ro: Ultima afişare

en: The date on which a visitor last read the node.
ro: Data în care un vizitator a citit ultima dată nodul.

en: Displaying popular content
ro: Afișare conținut popular

en: Page view counter
ro: Contor de vizualizări a paginii

en: Administer statistics
ro: Administrare statistici

en: View content hits
ro: Vizualizări conținut

en: The node ID.
ro: ID-ul nodului.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site.
ro: Setări pentru informațiile statistice pe care le va păstra Drupalul despre sit.

en: Statistics settings
ro: Setări statistici

en: Popular content block settings
ro: Setările blocului pentru conținut popular

en: Number of day\s top views to display
ro: Numărul de zile în care cele mai vizualizate vor fi afișate

en: The Statistics module shows you how often content is viewed. This is useful in determining which pages of your site are most popular. For more information, see the <a href=":statistics_do">online documentation for the Statistics module</a>.
ro: Modulul Statistics arată cât de des este vizualizat conținutul. Acesta este folositor în a determina care pagină al sitului este cea mai populară. Pentru mai multe informații, vedeți <a href=":statistics_do">documentația on-line pentru modulul Statistics</a>.

en: The module includes a <em>Popular content</em> block that displays the most viewed pages today and for all time, and the last content viewed. To use the block, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and then you can enable and configure the block on the <a href=":blocks">Block layout page</a>.
ro: Modulul include un bloc denumit <em>Conținut popular</em> care afișează cele mai vizitate pagini în ziua respectivă și din toate timpurile precum și ultimul conținut vizualizat. Pentru a folosi blocul, activați <em>vizualizarea de numărare a conținutului</em> pe <a href=":statistics-settings">Pagina de statistici</a>, după care puteți activa și configura blocul pe <a href=":blocks">Pagina de aspect a blocurilor</a>.

en: The Statistics module includes a counter for each page that increases whenever the page is viewed. To use the counter, enable <em>Count content views</em> on the <a href=":statistics-settings">Statistics page</a>, and set the necessary <a href=":permissions">permissions</a> (<em>View content hits</em>) so that the counter is visible to the users.
ro: Modulul Statistics include un contor pentru fiecare pagină care crește ori de câte ori pagina este vizualizată. Pentru a folosi counterul, activați <em>viewsul numără conținutul</em> pe <a href=":statistics-settings">pagina de statistici</a> și setați <a href=":permissions">permisiunile</a> (<em>Vizualizați instanțele atinse ale conținutului</em>) necesare astfel încât contorul să fie vizibil utilizatorilor.

en: How long any statistics may be cached, i.e. the refresh interval
ro: Pentru cât timp orice statistici pot fi păstrate în cache, de ex. internavul de reîmprospătare

en: Configure the logging of content statistics.
ro: Configurați logarea și statisticile de conținut.

en: Numeric values from the statistics module
ro: Valori numerice din modulul de statistici

en: The most recent time the node has been viewed
ro: Data cea mai recentă la care nodul a fost văzut
