Statistics (1.0.0) - en to vi translation catalogue (35 entries)

en: Disabled
vi: Tắt

en: never
vi: chưa bao giờ

en: Statistics
vi: Thống kê

en: How many content items to display in "day" list.
vi: Số lượng mục hiển thị trong danh sách "trong ngày".

en: Number of day's top views to display
vi: Số lượng lượt được xem trong ngày cần hiển thị

en: Number of all time views to display
vi: Số lượng lượt được xem tại mọi thời điểm cần hiển thị

en: Number of most recent views to display
vi: Số lượng lượt được xem gần đây cần hiển thị

en: Permissions
vi: Quyền

en: Number of views
vi: Số lần xem

en: About
vi: Giới thiệu

en: Uses
vi: Sử dụng

en: Total views
vi: Tổng số lần xem

en: The total number of times the node has been viewed.
vi: Tổng số lần node này đã được xem.

en: Views today
vi: Số lần xem hôm nay

en: The total number of times the node has been viewed today.
vi: Tổng số lần node này đã được xem hôm nay.

en: Most recent view
vi: Lần xem gần nhất

en: The most recent time the node has been viewed.
vi: Thời gian gần nhất node này được xem.

en: Content viewing counter settings
vi: Cài đặt bộ đếm số lần xem nội dung

en: Count content views
vi: Đếm số lần xem nội dung

en: Increment a counter each time content is viewed.
vi: Tăng số đếm mỗi lần nội dung được xem.

en: Popular content
vi: Nội dung được ưa chuộng

en: How many content items to display in "all time" list.
vi: Số lượng mục hiển thị trong danh sách "mọi thời điểm".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
vi: Số lượng mục hiển thị trong danh sách "được xem gần đây".

en: Today's:
vi: Hôm nay:

en: All time:
vi: Mọi thời điểm:

en: Last viewed:
vi: Lần xem cuối:

en: The number of visitors who have read the node.
vi: Lượng khách đã đọc node.

en: The number of visitors who have read the node today.
vi: Lượng khách đọc node trong ngày hôm nay.

en: Last view
vi: Lần xem cuối

en: The date on which a visitor last read the node.
vi: Ngày node được đọc gần nhất.

en: Displaying popular content
vi: Hiển thị nội dung ưa chuộng

en: Page view counter
vi: Bộ đếm số lượt xem trang

en: Administer statistics
vi: Quản lí thống kê

en: View content hits
vi: Xem lượt xem nội dung

en: The node ID.
vi: Định danh node
