Status Dashboard (1.1.0-beta8) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Email notifications
de: E-Mail-Benachrichtigungen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Monthly
de: Monatlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Modules
de: Module

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Site name
de: Name der Website

en: Last checked
de: Zuletzt überprüft

en: Enable email notifications
de: E-Mail-Benachrichtigungen aktivieren

en: Period
de: Periode

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: About
de: Über

en: Edit form
de: Formular bearbeiten

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
