Status Dashboard (1.1.0-beta8) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Remove
fr: Retirer

en: Email notifications
fr: Notifications par courriel

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Monthly
fr: Mensuellement

en: Settings
fr: Paramètres

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Site name
fr: Nom du site

en: Last checked
fr: Vérifié pour la dernière fois

en: Period
fr: Point

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: About
fr: À propos

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
