Status Dashboard (2.0.0-alpha5) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Remove
cy: Symud

en: Tags
cy: Tagiau

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Daily
cy: Dyddiol

en: Weekly
cy: Wythnosol

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Default
cy: Diofyn

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Page
cy: Tudalen

en: Site name
cy: Enw'r safle

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
