Status Dashboard (2.0.0-alpha8) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Remove
it: Elimina

en: Tags
it: Etichette

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: Settings
it: Impostazioni

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Default
it: Predefinito

en: Modules
it: Moduli

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Site name
it: Nome del sito

en: Desc
it: Disc

en: Last checked
it: Ultimo controllo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Period
it: Punto

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »
