Status Dashboard (2.0.0-alpha8) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Daily
ku: ڕۆژانە

en: Weekly
ku: هەفتانە

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Email
ku: ئیمێل

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Page
ku: پەڕە

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: About
ku: دەربارە

en: Dashboard
ku: داشبۆرد
