Status Dashboard (2.0.0-alpha8) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Email notifications
nl: E-mailmeldingen

en: Tags
nl: Labels

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Settings
nl: Instellingen

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Default
nl: Standaard

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Desc
nl: Aflopend

en: Last checked
nl: Laatst gecontroleerd

en: Enable email notifications
nl: E-mailmeldingen inschakelen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Period
nl: Punt

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: About
nl: Over

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Secret
nl: Geheim

en: Asc
nl: Oplopend

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: %label has been updated.
nl: %label is bijgewerkt.
