Status Dashboard (2.0.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Email notifications
pt: Notificações por emai

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Mensalmente

en: Settings
pt: Configurações

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Default
pt: Padrão

en: Modules
pt: Módulos

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Site name
pt: Nome do site

en: Desc
pt: Decrescente

en: Last checked
pt: Última verificação

en: Enable email notifications
pt: Habilitar notificações por e-mail

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Period
pt: Ponto

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Dashboard
pt: Painel

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Secret
pt: Segredo

en: Asc
pt: Ascendente

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
