Status Dashboard (2.0.0-alpha9) - en to ga translation catalogue (8 entries)

en: Remove
ga: Bain

en: Edit
ga: Cuir in eagar

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Email
ga: Seoladh R-phost

en: Created
ga: Cruthaithe

en: Site name
ga: Ainm Suíomh

en: Apply
ga: Cuir i bhfeidhm

en: Dashboard
ga: Deais
