Status Dashboard (2.0.0-alpha5) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Remove
id: Hapus

en: Email notifications
id: Email pemberitahuan

en: Tags
id: Tag

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Taxonomy term
id: Istilah taksonomi

en: Default
id: Bawaan

en: Modules
id: Modul

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Site name
id: Nama situs

en: Last checked
id: Terakhir dicek

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Period
id: Periode

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
