Stem Creative Theme (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: Home
pt: Início

en: core
pt: núcleo

en: Search
pt: Buscar

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: n/a
pt: n/d

en: Page title
pt: Título da página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Up
pt: Para cima

en: General
pt: Geral

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Plain
pt: Plano

en: Red
pt: Vermelho

en: Tabs
pt: Abas

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Pink
pt: Rosa

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Orange
pt: Laranja

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Yellow
pt: Amarelo

en: Pagination
pt: Paginação

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Main background
pt: Plano de fundo principal

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Color Scheme
pt: Esquema de Cores

en: Dark
pt: Escuro

en: Twitter Link
pt: Link do Twitter

en: Last page
pt: Última página

en: Facebook Link
pt: Link do Facebook

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Book outline for @book.title
pt: Estrutura de tópicos de livro para @book.title

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem do livro para

en: First page
pt: Primeira página

en: By @author @time ago
pt: Por @author há @time

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Google plus Link
pt: Link do Google plus

en: Linkedin Link
pt: Link do Linkedin

en: Pinterest Link
pt: Link do Pinterest
