Stem Creative Theme (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Up
ro: Sus

en: Text color
ro: Culoare text

en: Plain
ro: Simplu

en: Red
ro: Roșu

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Blue
ro: Albastru

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Pagination
ro: Paginație

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Book outline for @book.title
ro: Structură carte pentru @book.title

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: First page
ro: Prima pagină

en: By @author @time ago
ro: De @author cu @time în urmă

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator
