Stem Creative Theme (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (48 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: core
fr: cœur ( core )

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Up
fr: Haut

en: General
fr: Général

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Plain
fr: Brut

en: Red
fr: Rouge

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Pink
fr: Rose

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Yellow
fr: Jaune

en: Light
fr: Léger

en: Leave a comment
fr: Laisser un commentaire

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Brown
fr: Marron

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Color Scheme
fr: Schéma de couleur

en: Dark
fr: Sombre

en: Last page
fr: Dernière page

en: Colored
fr: Coloré

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Book outline for @book.title
fr: Structure du livre @book.title

en: Book traversal links for
fr: Liens transversaux de livre pour

en: First page
fr: Première page

en: By @author @time ago
fr: Par @author il y a @time

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
