Stem Creative Theme (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (36 entries)

en: Home
id: Beranda

en: core
id: inti

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to parent page
id: Ke halaman induk

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: n/a
id: t/t

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Up
id: Ke atas

en: General
id: Umum

en: Text color
id: Warna teks

en: Plain
id: Biasa

en: Red
id: Merah

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Orange
id: Oranye

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Main background
id: Latar utama

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
