Stem Creative Theme (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: core
tr: çekirdek

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Up
tr: Yukarı

en: General
tr: Genel

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Plain
tr: Sade

en: Red
tr: Kırmızı

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Pink
tr: Pembe

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Yellow
tr: Sarı

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Brown
tr: Kahverengi

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: By @author @time ago
tr: @author tarafından @time önce

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
