Step by Step (2.0.2) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Continue
fa: ادامه

en: Details
fa: جزئیات

en: Start
fa: شروع

en: Front page
fa: صفحه اول

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Resume
fa: از سر گرفتن

en: Not applicable
fa: غیر مرتبط

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Site details
fa: جزئیات سایت

en: Example modules
fa: ماژول‌های نمونه
