Storage Entities (1.0.0-alpha3) - en to fi translation catalogue (103 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Action
fi: Toiminto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Name
fi: Nimi

en: True
fi: Tosi

en: Access
fi: Pääsy

en: View
fi: Näytä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Search Keywords
fi: Hakusanat

en: Created
fi: Luotu

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: Score
fi: Tulos

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Title field label
fi: Otsikkokentän nimi

en: Revisions
fi: Versiot

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Case
fi: Asia

en: Expose
fi: Näytä

en: Operator
fi: Operaattori

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: author
fi: kirjoittaja

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Content options
fi: Sisällön vaihtoehdot

en: Storage
fi: Tallennus

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Values
fi: Arvot

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Do not display items with no value in summary
fi: Älä näytä yhteenvedossa argumentteja joilla ei ole arvoa

en: Glossary mode
fi: Sanalistamuoto

en: Character limit
fi: Kirjainmäärärajoitus

en: Case in path
fi: Isot / pienet kirjaimet polussa

en: Transform spaces to dashes in URL
fi: Muunna välilyönnit alaviivoiksi URLeissa

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: Updated year + month
fi: Päivitetty vuosi + kuukausi

en: Updated year
fi: Päivitetty vuosi

en: Updated month
fi: Päivitetty kuukausi

en: Updated day
fi: Päivitetty päivä

en: Updated week
fi: Päivitetty viikko

en: Provide a simple link to revert to the revision.
fi: Tarjoaa yksinkertaisen linkin sisältöversion palauttamiseksi.

en: Filter by access.
fi: Suodata pääsyoikeuden perusteella.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
fi: Hakutulosten määrä. Tätä ei käytetä jos hakusuodatin ei ole käytössä.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Allow multiple values
fi: Salli useampia arvoja kuin yksi

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: revision user
fi: version käyttäjä

en: <em>Edit @type</em> @title
fi: <em>Muokataan @type</em> @title

en: Use absolute link (begins with "http://")
fi: Käytä absoluuttista polkua (alkaa "http://")

en: Content access
fi: Sisällön pääsysäännöt

en: Sticky status
fi: Listojen alussa näytön tila

en: Master
fi: Isäntä

en: User has a revision
fi: Käyttäjällä on versio

en: Allow multiple filter values to work together
fi: Salli useampien kuin yhden suodattimen toimia yhdessä

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fi: Päivämäärä muodossa CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
fi: Päivämäärä muodossa YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fi: Päivämäärä muodossa YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fi: Päivämäärä muodossa MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fi: Päivämäärä muodossa DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fi: Päivämäärä muodossa WW (01 - 53).

en: Reduce
fi: Vähennä

en: Provide a simple link to the revision.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki sisällön versioon.

en: Save and manage fields
fi: Tallenna ja ylläpidä kenttiä

en: Published status or admin user
fi: Julkaisutila tai ylläpitokäyttäjä.

en: Promoted to front page status
fi: Etusivulle noston tila

en: Link to revision
fi: Linkki versioon

en: Link to revert revision
fi: Linkki version palauttamiseen

en: Link to delete revision
fi: Linkki version poistamiseen

en: The keywords to search for.
fi: Hakusanat.

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username
