Storage Entities (1.0.1) - en to da translation catalogue (111 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: True
da: Sandt

en: Access
da: Adgang

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Search Keywords
da: Søgeord

en: Created
da: Oprettet

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Score
da: Karakter

en: Published
da: Udgivet

en: Title field label
da: Navn på titelfelt

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Case
da: Store/små bogstaver

en: Expose
da: Blotlæg

en: Operator
da: Operand

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: author
da: forfatter

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Content options
da: Valgmuligheder

en: Storage
da: Lagring

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Values
da: Værdier

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Display type
da: Display-type

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Do not display items with no value in summary
da: Vis ikke elementer som ikke har et resumé

en: Glossary mode
da: Ordlistetilstand

en: Character limit
da: Tegn-grænse

en: Case in path
da: Som i sti

en: Transform spaces to dashes in URL
da: Omdan mellemrum til bindestreger i URL

en: Created year + month
da: Oprettelsesår og -måned

en: Created year
da: Oprettelsesår

en: Created month
da: Oprettelsesmåned

en: Created day
da: Oprettelsesdag

en: Created week
da: Oprettelsesuge

en: Updated year + month
da: Opdateret år + måned

en: Updated year
da: Opdateret år

en: Updated month
da: Opdateret måned

en: Updated day
da: Opdateret dag

en: Updated week
da: Opdateret uge

en: Provide a simple link to revert to the revision.
da: Vis et simpelt link til at genskabe versionen.

en: Filter by access.
da: Filtrér efter adgang.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
da: Søgeelementets karakter. Bruges ikke hvis søgefiltret ikke er til stede.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Allow multiple values
da: TIllad flere værdier

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Storage type
da: Lagringstype

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: revision user
da: revision bruger

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Use absolute link (begins with "http://")
da: Brug absolut link (begynder med "http://")

en: Asc
da: Stigende

en: Content access
da: Indholdsadgang

en: User has a revision
da: Bruger har en version

en: Allow multiple filter values to work together
da: Tillad flere filterværdier at samarbejde

en: Date in the form of CCYYMMDD.
da: Dato på formen CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
da: Dato på formen YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
da: Dato på formen YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
da: Dato på formen MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
da: Dato på formen DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
da: Dato på formen WW (01 - 53).

en: Reduce
da: Reducér

en: Provide a simple link to the revision.
da: Vis et simpelt link til versionen.

en: Save and manage fields
da: Gem og håndtér felter

en: Published status or admin user
da: Publiceringsstatus eller administrator

en: Promoted to front page status
da: Forfremmet til forside status

en: Link to revision
da: Link til version

en: Link to revert revision
da: Link til at gendanne version

en: Link to delete revision
da: Link til at slette version

en: The keywords to search for.
da: Nøgleordene der skal søges efter.

en: Whether a new revision should be created by default
da: Hvorvidt der som standard skal oprettes en ny version

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: The user who created the revision.
da: Brugeren som oprettede versionen.
