Storage Entities (1.0.2) - en to he translation catalogue (91 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: True
he: אמת

en: Access
he: הרשאות גישה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Search Keywords
he: חיפוש מילות מפתח

en: Created
he: נוצר

en: Exclude
he: לא לכלול

en: Score
he: ניקוד

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Title field label
he: תגית שדה הכותרת

en: Revisions
he: גרסאות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Desc
he: יורד

en: Case
he: פנייה

en: Expose
he: חשוף

en: Operator
he: אופרטור

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: author
he: מחבר/ת

en: Revert
he: שחזור

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Content options
he: אפשרויות תוכן

en: Storage
he: אחסון

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Values
he: ערכים

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: About
he: אודות

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Do not display items with no value in summary
he: אל תציג פריטים שאין להם ערך בסיכום

en: Glossary mode
he: מצב מילון מונחים

en: Character limit
he: מגבלת תווים

en: Case in path
he: פניה בנתיב

en: Transform spaces to dashes in URL
he: המר רווחים למקפים בכתובת URL

en: Created year + month
he: חודש + שנת יצירה

en: Created year
he: שנת יצירה

en: Created month
he: חודש יצירה

en: Created day
he: יום יצירה

en: Created week
he: שבוע יצירה

en: Updated year + month
he: חודש + שנת עידכון

en: Updated year
he: שנת עידכון

en: Updated month
he: חודש עידכון

en: Updated day
he: יום עידכון

en: Updated week
he: שבוע  עידכון

en: Provide a simple link to revert to the revision.
he: ספק קישור פשוט לחזרה למהדורה.

en: Filter by access.
he: סינון לפי הרשאות גישה.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
he: הציון של פריט החיפוש. לא ילקח בחשבון אם לא נוכח גם מסנן חיפוש.

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Published status
he: מצב פרסום

en: revision user
he: המשתמש שכתב את הגירסה

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: Use absolute link (begins with "http://")
he: השתמש בקישור אבסולוטי (המתחיל ב- "http://")

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Save and manage fields
he: שמירה ומעבר לניהול שדות

en: Link to revision
he: קישור לגרסה

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
