Storage Entities (1.1.0-beta1) - en to bs translation catalogue (39 entries)

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: View
bs: Pregled

en: Created
bs: Kreiran

en: Exclude
bs: Isključi

en: Published
bs: Objavljeno

en: Title field label
bs: Oznaka za polje naslova

en: Revisions
bs: Revizije

en: Authored by
bs: Napisao

en: Case
bs: Tip slova

en: Expose
bs: Otkrij

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Revert
bs: Vratiti

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: Revision
bs: Revizije

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Storage
bs: Pohrana

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: Glossary mode
bs: Mod riječnika

en: Character limit
bs: Ograničenja broja karaktera

en: Case in path
bs: Oblik slova u putanji

en: Transform spaces to dashes in URL
bs: Pretvori prazna mjesta (space) u crtice u URL-u

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.
