Storage Entities (1.1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (113 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Action
sv: Åtgärd

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: True
sv: Sant

en: Access
sv: Åtkomst

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Search Keywords
sv: Nyckelord för sökning

en: Created
sv: Skapad

en: Exclude
sv: Uteslut

en: Score
sv: Poäng

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Title field label
sv: Etikett på titelfält

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Case
sv: Skiftläge

en: Expose
sv: Exponera

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: author
sv: författare

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Content options
sv: Alternativ för innehåll

en: Storage
sv: Lagring

en: Language code
sv: Språkkod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: Values
sv: Värden

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Do not display items with no value in summary
sv: Visa inte alternativ utan innehåll i sammanfattningen

en: Glossary mode
sv: Läge för ordlista

en: Character limit
sv: Teckenbegränsning

en: Case in path
sv: Skiftläge i sökväg

en: Transform spaces to dashes in URL
sv: Ändra mellanslag till bindestreck i URL:er

en: Created year + month
sv: Skapad år + månad

en: Created year
sv: Skapad år

en: Created month
sv: Skapad månad

en: Created day
sv: Skapad dag

en: Created week
sv: Skapad vecka

en: Updated year + month
sv: År + månad för uppdatering

en: Updated year
sv: År för uppdatering

en: Updated month
sv: Månad för uppdatering

en: Updated day
sv: Dag för uppdatering

en: Updated week
sv: Vecka för uppdatering

en: Provide a simple link to revert to the revision.
sv: Tillhandahåll en enkel länk för att återställa till versionen.

en: Filter by access.
sv: Filtrera efter åtkomst.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
sv: Poängen för sökalternativet. Detta kommer inte att användas om inte sökfiltret används.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Allow multiple values
sv: Tillåt flera värden

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Published status
sv: Status för publicering

en: revision user
sv: användare för version

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: Date changed
sv: Ändrad datum

en: <em>Edit @type</em> @title
sv: <em>Redigera @type</em> @title

en: Use absolute link (begins with "http://")
sv: Använd absolut länk (börjar med "http://")

en: Asc
sv: Stigande

en: Content access
sv: Åtkomst till innehåll

en: Sticky status
sv: Status för klistrad

en: Master
sv: Huvud

en: User has a revision
sv: Användare har en version

en: Allow multiple filter values to work together
sv: Tillåt flera filtervärden att fungera tillsammans

en: Date in the form of CCYYMMDD.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMM.

en: Date in the form of YYYY.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅ.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
sv: Datum på formen MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
sv: Datum på formen DD (01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
sv: Datum på formen WW (01-53).

en: Reduce
sv: Reducera

en: Provide a simple link to the revision.
sv: Tillhandahåll en enkel länk till versionen.

en: Save and manage fields
sv: Spara och hantera fält

en: Published status or admin user
sv: Publicerad status eller administratörsanvändare

en: Promoted to front page status
sv: Status för visas på startsidan

en: Link to revision
sv: Länk till version

en: Link to revert revision
sv: Länk för att återställa version

en: Link to delete revision
sv: Länk för att radera version

en: The keywords to search for.
sv: Nyckelorden som ska sökas efter.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username
