Storage Entities (1.2.0) - en to ar translation catalogue (71 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: True
ar: صحيح

en: Access
ar: الوصول

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Updated
ar: التحديث

en: Search Keywords
ar: كلمات البحث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Exclude
ar: إقصاء

en: Score
ar: الدرجة

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Case
ar: شكل الحروف

en: Expose
ar: تعرض

en: Operator
ar: العامل

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Updated date
ar: تاريخ التحديث

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: author
ar: مؤلف

en: Revert
ar: استرجع

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Date created
ar: تاريخ الإنشاء

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Content options
ar: خيارات المحتوى

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Values
ar: قيم

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Do not display items with no value in summary
ar: عدم عرض العناصر التي لا قيمة لها في الملخص

en: Character limit
ar: أقصى حد للحروف

en: Case in path
ar: شكل الحروف في المسار

en: Transform spaces to dashes in URL
ar: تغيير المسافات إلى عوارض في المسارات URL

en: Filter by access.
ar: الترشيح حسب الوصول.

en: - All -
ar: - الكل -

en: Allow multiple values
ar: السماح بتعدد القيم

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Date changed
ar: تاريخ التعديل

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Allow multiple filter values to work together
ar: السماح لقيم مرشِحات متعددة بالعمل جميعا

en: Save and manage fields
ar: حفظ وتسيير الحقول

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
