Storage Entities (1.2.0) - en to jv translation catalogue (49 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Explanation or submission guidelines
jv: Katrangan utāwā petunjuk pengiriman

en: Action
jv: Aksi

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: True
jv: Bener

en: Access
jv: Akses

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Created
jv: Digawé

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Case
jv: Kasus

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revision
jv: Perubahan

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: Text to display
jv: Teks sing ditampilna

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: Asc
jv: Urut Maju

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
