Storage Entities (1.2.1) - en to am translation catalogue (23 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: ID
am: አይዲ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ
