Storage Entities (1.2.4) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Explanation or submission guidelines
bn: ব্যাখা বা জমাদান সংক্রান্ত নির্দেশাবলী

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
