Storage Entities (1.2.5) - en to th translation catalogue (66 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Explanation or submission guidelines
th: คำอธิบายหรือคำแนะนำในการเขียน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Access
th: การเข้าถึง

en: View
th: ดู

en: Search Keywords
th: คำค้นหา

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: Score
th: คะแนน

en: Revisions
th: รุ่น

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Case
th: ตัวพิมพ์

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Updated date
th: วันที่ปรับปรุง

en: Create new revision
th: บันทึกเป็นรุ่นใหม่

en: author
th: ผู้เขียน

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Revision
th: รุ่น

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Character limit
th: จำกัดอักขระ

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Created month
th: เดือนที่สร้าง

en: Created day
th: วันที่สร้าง

en: Created week
th: สัปดาห์ที่สร้าง

en: Updated year + month
th: ปรับปรุงปี + เดือน

en: Updated year
th: ปรับปรุงปี

en: Updated month
th: ปรับปรุงเดือน

en: Updated day
th: ปรับปรุงวัน

en: Updated week
th: ปรับปรุงสัปดาห์

en: Provide a simple link to revert to the revision.
th: มีการลิงค์กลับไปยังการแก้ไข

en: Filter by access.
th: การเข้าถึงโดยการกรอง

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
th: คะแนนของการค้นหารายการไม่นำมาใช้ ถ้าตัวกรองการค้นหาไม่มีอยู่ในปัจจุบัน

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: revision user
th: การแก้ไขผู้ใช้

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Content access
th: การเข้าถึงเนื้อหา

en: Sticky status
th: สถานะการปักหมุด

en: User has a revision
th: ผู้ใช้มีการแก้ไข

en: Date in the form of CCYYMMDD.
th: วันที่ในรูปแบบของ CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYY

en: Date in the form of MM (01 - 12).
th: วันที่ในรูปแบบของMM  (01-12)

en: Date in the form of DD (01 - 31).
th: วันที่ในรูปแบบของ DD(01 - 31)

en: Date in the form of WW (01 - 53).
th: วันที่ในรูปแบบของ  WW (01 - 53)

en: Provide a simple link to the revision.
th: มีการลิงค์เพื่อแก้ไข

en: Published status or admin user
th: ผู้เผยแพร่สถานะหรือ admin

en: Promoted to front page status
th: ให้ความสำคัญกับหน้าสถานะ

en: Link to revision
th: ลิงค์ไปยังการแก้ไข

en: Link to revert revision
th: ลิงค์ย้อนกลับไปยังการแก้ไข

en: Link to delete revision
th: ลิงค์ไปยังลบการแก้ไข

en: The keywords to search for.
th: คำหลักในการค้นหา
