Storage Entities (1.3.0-beta1) - en to is translation catalogue (45 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Explanation or submission guidelines
is: Útskýring eða leiðbeiningar um innsetningu

en: Action
is: Aðgerð

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: True
is: Rétt

en: Access
is: Aðgangur

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Search Keywords
is: Leita í lykilorðuð

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: author
is: höfundur

en: Revision
is: Útgáfa

en: Date created
is: Dags stofnað

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Storage
is: Geymsla

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: About
is: Um

en: Display type
is: Birta tegund

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Date changed
is: Dags breytt
