Storage Entities (1.3.1) - en to os translation catalogue (16 entries)

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Content
os: Мидис

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Explanation or submission guidelines
os: Куыд æй хъæуы йедзаг кæнын,уый æмбарын кæнынад

en: Action
os: Архайд

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Search
os: Агуырд

en: Reset
os: Раздæрау

en: Name
os: Ном

en: Label
os: Нысан

en: View
os: Фенд
