Stories (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Images
fa: تصاویر

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: File
fa: فایل

en: Links
fa: واصلیها

en: Reset
fa: اعاده

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Views
fa: نماها

en: Text
fa: متن

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Block
fa: قالبک

en: Filter
fa: صافی

en: Heading
fa: عنوان

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Table
fa: جدول

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Alignment
fa: تراز

en: Caption
fa: عنوان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
