StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to bn translation catalogue (34 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Location
bn: অবস্থান

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Code
bn: কোড

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট
