StratosERP (8.x-1.0-beta1) - en to is translation catalogue (78 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Images
is: Myndir

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Email address
is: Netfang

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Comments
is: Ummæli

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Quantity
is: Magn

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Homepage
is: Heimasíða

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Core
is: Kjarni

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Comment
is: Ummæli

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Items
is: Hlutir

en: Authored by
is: Höfundur

en: Qty
is: Magn

en: Price
is: Verð

en: Customers
is: Viðskiptavinir

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: Amount
is: Upphæð

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Suburb
is: Úthverfi

en: State
is: Fylki

en: Invoice
is: Kvittun

en: Code
is: Kóði

en: Stock
is: Lagerstaða

en: Owner
is: Eigandi

en: Payment
is: Greiðslumáti

en: Payment settings
is: Greiðslustillingar

en: Payments
is: Greiðslur

en: Calendar
is: Dagatal

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Attachments
is: Viðhengi

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Period
is: Punktur

en: Product type
is: Gerð vöru

en: Revision
is: Útgáfa

en: Completed
is: Lokið

en: Review
is: Yfirlestur

en: Contact settings
is: Hafa samband stillingar

en: Apply
is: Virkja

en: Information
is: Upplýsingar

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Text format
is: Textaforsnið
